Nóż pionowy KVS 700

Idealna maszyna do wszystkich operacji cięcia, od formowania wzorów po cięcie wielowarstwowe, o maksymalnej wysokości cięcia do 70 mm, do elastycznych struktur powierzchniowych, takich jak tkaniny, wyroby dziane i dzianiny, tekstylia techniczne i specjalne materiały, takie jak folie, filc, Skai, miękkie skóry itp.

KVS 700 z pionowym nożem do cięcia materiałów stanowi połączenie pomiędzy ręcznymi maszynami tnącymi z napędem elektrycznym i tradycyjnymi nożami do cięcia tkanin o grubych warstwach. Elektryczna ręczna maszyna tnąca z obracającym się ostrzem będzie miała problemy z cięciem ostrych kątów i ciasnych łuków na określonych wysokościach warstw. W przeciwieństwie do tego, nawet zaszewki, dekolty i tym podobne mogą być wycinane za pomocą jednonożowej krajarki do tkanin.

Stopy noży pionowych Kuris posiadają specjalną powłokę. Zapewnia to doskonałe właściwości ślizgowe i wysoką odporność na ścieranie. Zapomnij o chromie i olśniewających refleksach. Zarysowania są po prostu polerowane.

Dobra wydajność cięcia jest wynikiem dużej szybkości skoku ostrza, którego końcówka wysuwa się tylko trochę dalej od płaszczyzny stopy, co umożliwia uzyskanie czystego cięcia dla mniejszej liczby warstw. Osprzęt ostrzący jest półautomatyczny, tzn. dwie tarcze ostrzące są napędzane mechanicznie, a urządzenie ostrzące jest podnoszone ręcznie. Mechanizm napędowy i prowadnica ostrza zostały zoptymalizowane. Wszystkie części obrotowe poruszają się na łożyskach kulkowych. Dzięki temu maszyna jest praktycznie bezobsługowa.Nóż pionowy Kuris KVS 700

Dane techniczne

Wysokość krojenia: 70 mm
Skok noża: 12/15/18 mm
Prędkość obrotowa silnika: 7000 rpm
Przyłącze elektryczne: 230/400 V, 50-60 Hz
Pobór mocy: 140 W
Waga: 6 kg