KURIS

W świecie Kuris, od ponad 100 lat wszystko obraca się wokół dostarczania maszyn do cięcia szerokiego wachlarza różnych typów materiałów.

Wszystko zaczęło się w Kuris od ręcznych i taśmowych maszyn do cięcia. Od tego czasu są one używane tysiące razy na całym świecie. Nasza oferta jest stale poszerzana o nowe maszyny, które są produkowane od pierwszej do ostatniej śruby zgodnie z wymaganiami klienta.

Współpracujemy z międzynarodową siecią sprzedawców. Zanim nasze produkty rozpoczną swoją podróż do dowolnego miejsca na świecie, przechodzą rygorystyczne testy. Niezależnie od tego, czy są to proste noże zasilane bateryjnie, czy też złożone kombinacje maszyn do cięcia, w firmie Kuris bardzo ważne jest to, aby urządzenia były w pełni "Made in Germany".

Kuris jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które odnosi sukcesy na całym świecie dzięki swojej pomysłowości, solidnemu rzemiosłu i innowacyjnym produktom. Od 2005 r.
Kuris jest przedsiębiorstwem rodzinnym, a w 2017 r. kierownictwo firmy przejęli Marc i Sven Gassenmayer. Kluczem do sukcesu Kuris jest posiadanie zespołu z wieloletnim doświadczeniem, a także powiew świeżego powietrza i dynamizmu, który może zapewnić młodsze pokolenie.

Firma ma swoją siedzibę w Deggingen-Reichenbach od 2009 roku. W dawnej filii firmy tekstylnej przewidziano miejsce na planowaną rozbudowę. Nowością była budowa dedykowanego salonu wystawowego wraz ze zintegrowaną salą szkoleniową, w której wszystkie ważne urządzenia są dostępne do indywidualnych testów z użyciem oryginalnych materiałów.

Kuris od wielu lat jest również przedsiębiorstwem, które oferuje praktyki dla następnego pokolenia wykwalifikowanych pracowników: Dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi i regionalnymi instytucjami edukacyjnymi, utalentowani młodzi ludzie są wprowadzani w trudne zadania w firmie, zapewniając solidne szkolenie i edukację.

Certyfikaty Kuris

Kuris Spezialmaschinen GmbH uzyskał międzynarodowy certyfikat "ISO 9001:2008" świadczący o wysokiej jakości produktów firmy KURIS.

historia

Historia firmy Kuris rozpoczęła się 2 stycznia 1912 roku od wyprodukowania pierwszych elektrycznych ręcznych maszyn tnących.

Pierwsze modele nadal posiadały uchwyty, takie jak nożyczki, ułatwiające użytkownikom zmianę. Od tego czasu wiele się w tych urządzeniach zmieniło, ale zakres zastosowań pozostał taki sam.

Firmę założyli w Bad Cannstatt Carl Krauss i Carl Reichert i nazwali ją "Krauss & Reichert Spezialmaschinenfabrik und Apparatebau G.m.b.H". Po tym jak Carl Krauss został ranny na froncie pierwszej wojny światowej zrezygnował z udziału w spółce. Jego nazwisko pozostało jednak w nazwie.
Dopiero w 1928 roku pierwszy raz w nazwie pojawiła się nazwa KURIS jako skrót od "Krauss Und Reichert In Stuttgart". Do roku 1937 Kuris wyprodukował 26000 krajarek ręcznych.

Po rozproszeniu produkcji w czasie drugiej wojny światowej dopiero w 1957 roku zakład ponownie został scalony w jednym miejscu.

W chwili obecnej krajarki firmy Kuris to światowy nr 1 w branży.

Ręczne maszyny są stosowane wszędzie tam, gdzie każdy rodzaj tkaniny musi być cięty w małych ilościach lub o różnych konturach. Obecnie są one oczywiście również dostępne w wersji zasilanej bateryjnie.