Nóż tarczowy BOM 30

Wyjątkowo wygodna i lekka maszyna do cięcia wszelkiego rodzaju tekstyliów do nakładów o wysokości do ok. 25 mm, w zależności od rodzaju materiału. Szczególnie nadaje się do wełny i miękkich materiałów. Smarownica redukuje tarcie między ostrzem a przeciwostrzem, umożliwiając cięcie laminowanych towarów. Uniwersalne zastosowanie do cięcia jedno- i wielowarstwowego, lekkie i średniowarstwowe (tradycyjne materiały odzieżowe, takie jak dzianiny, dzianiny, tkaniny dekoracyjne itp.) dostępne również z wydłużonym uchwytem (również z automatycznym przełącznikiem ON/OFF) oraz specjalną podstawą do aluminiowej prowadnicy do wykończenia tkanin bez końca.

Korzyści: w przypadku elektrycznych noży ręcznych serii BOM 30 efekt cięcia uzyskuje się za pomocą sześcioramiennego ostrza w połączeniu z przyległym przeciwostrzem. Ta zasada cięcia zapewnia dobrą wydajność cięcia przy stosunkowo niskich prędkościach skrawania. Poszczególne warstwy najdrobniejszych materiałów i warstwy materiału do wysokości cięcia 25 mm mogą być równie dobrze cięte. Wysoka siła trakcyjna dzięki wytrzymałemu silnikowi z dużym marginesem mocy. Optymalny napęd noża na pasach synchronicznych i przekładniach cylindrycznych o doskonałej wydajności pracy. Praktycznie bezobsługowe dzięki specjalnej uszczelce.

Najwyższe osiągi i trwałość dzięki bardzo niskiemu wytwarzaniu ciepła w silniku i przekładniach. Wytrzymała niezawodność dzięki ostrzu kontrującemu. Każda maszyna posiada regulowaną osłonę chroniącą palce w oparciu o przepisy pracodawcy dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Nie są podatne na zanieczyszczenia, nici i puch dzięki specjalnej konstrukcji obudowy podpory i mechanizmu przekładniowego.Nóż tarczowy Kuris BOM 30

Dane techniczne

Wysokość krojenia: 27 mm
Średnica noża: 80 mm
Prędkość obrotowa noża: 1000 rpm
Przyłącze elektryczne: 220 - 250 V, 50-60 Hz
Pobór mocy: 140 W
Waga: 2200 g
Opcje

Uchwyt noża Kuris BOM 30